Канікулы

План работы ў час зімовых канікул 2020/2021 навучальнага года

24.12.2020
развернуть

дата

час правядзення

Змест работы

класы

адказныя

26.12.2020

субота

11.00-12.30

Работа аб’яднання па інтарэсах “Мерыдыян”

5-7

Кухарчык М.М.

 

12.45-15.00

Фізкультурна-аздараўленчая работа

1-5

Кухарчык М.М.

 

15.00-15.45

Работа аб’яднання па інтарэсах “Настольны тэніс”

5-8

Кухарчык М.М.

 

16.00-17.40

Работа аб’яднання па інтарэсах “Спрытны мяч”

8,9,11

Кухарчык М.М.

 

17.40-18.30

Фізкультурна-аздараўленчая работа

6-9,11

Кухарчык М.М.

28.12.2020

панядзелак

10.00-11.30

Выхаваўчае мерапрыемства “Калядныя падзелкі”

5

Панфілава Н.І.

 

10.00-10.45

Пазнавальнае мерапрыемства “Загадкі Зімачкі-Зімы”

1

Ясяновіч А.С.

 

10.00-12.00

Работа аб’яднання па інтарэсах “Юны экскурсавод”

 

Валента Н.У.

 

11.00-12.00

Гутарка “Правілы паводзін ў грамадсіх месцах”

11

Міхно М.В.

 

10.00-11.00

Віктарына “Зімовая казка”

2, 4

Шынкоўская А.Л.

 

11.00-11.45

Індывідуальныя заняткі з вучнем 2 класса

2

Шынкоўская А.Л.

 

10.45-11.45

Індывідуальныя заняткі з вучнем 1 класса

1

Ясяновіч А.С.

 

10.00-11.00

Індывідуальныя заняткі  па матэматыцы

8

Фалюк С.В.

 

11.00-12.00

Падрыхтоўка да экзамена вучняў 9 класа

9

Фалюк С.В.

 

12.00-14.00

Турнір па піянерболу

4-8

Кухарчык М.М.

 

12.00-13.00

Індывідуальныя заняткі па англійскай мове

3

Кірбуць Т.М.

 

13.00-14.00

Індывідуальныя заняткі па англійскай мове

4

Кірбуць Т.М.

 

14.00-15.00

Індывідуальныя заняткі па англійскай мове

5

Кірбуць Т.М.

29.12.2020

аўторак

11.00-11.45

Конкурс малюнкаў “Самы вясёлы снегавік”

1

Ясяновіч А.С.

 

10.00-11.00

Творчая майстэрня “Прывітанне Новы год!”

3

Кудзенко М.В

 

11.00-12.00

Аперацыя “Утульнасць і чысціню ствараем самі”

11

Міхно М.В.

 

12.00-13.00

Гульнявая праграма “Новы год ідзе па свеце”

7

Бухавецкая А.М.

 

12.00-14.00

Спаборніцтвы па валейболу

5-9,11

Кухарчык М.М.

 

12.00-13.00

Дыспут “Музыка ў нашым жыцці”

8

Фалюк С.В.

 

10.00-11.00

Індывідуальныя заняткі па рускай мове

5

Давідзенка В.Ю.

 

11.00-12.00

Прэзентацыя “Навагоднія традыцыі народаў свету”

6

Давідзенка В.Ю.

30.12.2020

серада

10.00-11.00

Індывідуальныя заняткі па англійскай мове

8

Кірбуць Т.М.

 

10.00-11.00

Індывідуальныя заняткі з вучнем 1 класа

1

Ясяновіч А.С.

 

12.00-13.00

Аперацыя “Утульнасць і чысціню ствараем самі”

9

Кухарчык М.М

 

10.00-11.00

Творчая майстэрня “Казачныя падарункі”

2,4

Шынкоўская А.Л.

 

11.00-11.45

Індывідуальныя заняткі з вучнем 2 класса

2

Шынкоўская А.Л.

 

10.00-11.00

Навагодні КВЗ

8

Фалюк С.В.

 

11.00-12.00

Індывідуальныя заняткі  па матэматыцы

5

Фалюк С.В.

 

11.00-12.00

Індывідуальныя заняткі па англійскай мове

9

Кірбуць Т.М.

 

11.00-12.00

Краіна майстроў “Цацка. Ёлка. Новы год.”

7

Бухавецкая А.М.

 

12.00-14.00

Індывідуальныя заняткі па англійскай мове

11

Кірбуць Т.М.

 

10.00-12.00

Турнір па шашкам

5-9,11

Кухарчык М.М.

04.01.2021

панядзелак

10.00-10.45

Гульнявая праграма “Перапынак з захапленнем”

1

Ясяновіч А.С.

 

10.00-12.00

Работа аб’яднання па інтарэсах “Юны экскурсавод”

 

Валента Н.У.

 

10.00-11.00

Віктарына “Кніга- мой лепшы сябар”

3

Кудзенко М.В.

 

10.00-11.00

Ролевая гульня “Новы час-новыя прафесіі”

11

Міхно М.В.

 

10.00-11.00

Спартыўна-пазнавальная гульня “Зімовыя забавы”

2,4

Шынкоўская А.Л.

 

10.00-11.00

Гадзіна бяспекі “Петарды не цацкі”

9

Кухарчык М.М.

 

10.00-11.00

Індывідуальныя заняткі  па матэматыцы

5

Фалюк С.В.

 

11.00-12.00

Індывідуальныя заняткі  па матэматыцы

6

Фалюк С.В.

 

11.00-12.00

Індывідуальныя заняткі па англійскай мове

3

Кірбуць Т.М.

 

11.00-12.00

Спартыўнае мерапрыемства “Нам ўсё па плячы”

6

Давідзенка В.Ю.

 

10.45-11.45

Індывідуальныя заняткі з вучнем 1 класа

1

Ясяновіч А.С.

 

12.00-13.00

Індывідуальныя заняткі па англійскай мове

4

Кірбуць Т.М.

 

13.00-14.00

Індывідуальныя заняткі па англійскай мове

5

Кірбуць Т.М.

 

14.00-16.00

Спаборніцтвы па шахматам

5-9,11

Кухарчык М.М.

 

 

 

 

 

05.01.2021

аўторак

09.00-10.00

Індывідуальныя заняткі па рускай мове

6

Давідзенка В.Ю.

 

10.00-11.00

Гульня-віктарына “Мы за здаровы лад жыцця”

3

Кудзенка М.В.

 

10.00-11.00

Ралевая гульня “Грошы і іх роля ў жыцці”

9

Кухарчык М.М.

 

10.00-10.45

 

Прэзентацыя “Гісторыя святкавання Ражджаства Хрыстова”

1

Ясяновіч А.С.

 

11.00-12.00

Турнір па міні-футболу

5-9,11

Кухарчык М.М.

 

10.00-12.00

Урок-этыкету “Як навучыцца прыгожа гаварыць”

8

Фалюк С.В.

 

12.00-13.00

Індывідуальныя заняткі  па матэматыцы

6

Фалюк С.В.

 

11.00-13.00

Прагляд і абмеркаванне фільма “Они сражались за Родину”

7

Бухавецкая А.М.

06.01.2021

серада

9.00-11.30

Гутарка-прэзентацыя “Традыцыі свята” “Ражджаство Хрыстова”

5

Панфілава Н.І.

 

10.00-11.00

Гульнявая праграма “Разам весела праводзіць час”

3

Кудзенко М.В.

 

10.00-11.00

Турнір “Белая ладдзя”

9

Кухарчык М.М.

 

10.00-11.00

Індывідуальныя заняткі  па матэматыцы

8

Фалюк С.В.

 

10.00-11.00

Гульнявая праграма “Святкі-калядкі”

2, 4

Шынкоўская А.Л.

 

11.00-12.00

Акцыя “Чысты клас”

8

Фалюк С.В.

 

11.00-12.00

Прэзентацыя “Ражджаство Хрыстова”

7

Бухавецкая А.М.

 

08.00-09.00

Індывідуальныя заняткі па англійскай мове

6

Кірбуць Т.М.

 

09.00-10.00

Індывідуальныя заняткі па англійскай мове

7

Кірбуць Т.М.

 

10.00-11.00

Індывідуальныя заняткі па англійскай мове

8

Кірбуць Т.М.

 

11.00-12.00

Індывідуальныя заняткі па англійскай мове

11

Кірбуць Т.М.

08.01.2021

пятніца

11.00-12.00

Прагляд фільма “Каробка”

11

Міхно М.В.

 

12.00-13.00

Акцыя “Чысты клас”

2

Шынкоўская А.Л.

09.01.2021

субота

11.00-12.30

Работа аб’яднання па інтарэсах “Мерыдыян”

5-7

Кухарчык М.М.

 

12.45-15.00

Фізкультурна-аздараўленчая работа

1-5

Кухарчык М.М.

 

15.00-15.45

Работа аб’яднання па інтарэсах “Настольны тэніс”

5-8

Кухарчык М.М.

 

16.00-17.40

Работа аб’яднання па інтарэсах “Спрытны мяч”

8,9,11

Кухарчык М.М.

 

17.40-18.30

Фізкультурна-аздараўленчая работа

6-9,11

Кухарчык М.М.

свернуть

Прыпынак "Канечны"

06.11.2020
развернуть

Апошні дзень запомніўся дзецям танцевальнай праграмай Danceparty.

свернуть

Прыпынак "Горад майстроў"

05.11.2020
развернуть

5 лістапада вучням была арганізавана віртуальная экскурсія па экспазіцыям Беларускага дзяржаўнага музея Вялікай Айчыннай вайны. Экскурсія нагадала вучням як мужна і рашуча баранілі ад ворага савецкія людзі родную зямлю.

У час правядзення клуба вясёлых майстроў дзеці рабілі падзелкі з прыроднага матэрыялу на тэму "Восень і яе сакрэты".  

свернуть

Прыпынак "Прырода роднай зямлі"

04.11.2020
развернуть

4 лістапада вучні наведалі прэзентацыю "Помнікі прыроды Стаўбцоўшчыны".

Пазней выхаванцы былі запрошаны ў творчую майстэрню, дзе выраблялі з паперы матылька.

 У час дыскусіі "Падарожжа па прадпрыемствах і арганізацыях раёна" дзеці даведаліся, чым займаецца кожнае прадпрыемства і арганізацыя Стаўбцоўскага раёна.

 

свернуть

Прыпынак "Здароўе і спарт"

03.11.2020
развернуть

Праца ў лагеры пачалася з традыцыйнай гутаркі аб правілах бяспечных паводзін. Музычная ранішняя зарадка дапамагла стварыць бадзёры і вясёлы настрой.

Пасля сняданку прайшоў урок здароўя "Падарожжа па гораду Здаравейску" з элементамі квэста. Падарожжа дапамагло дзецям успомніць асноўныя правілы здаровага ладу жыцця.

Гульня "Поле цудаў" на тэму "За здароўем -да раслін" открыла детям чароўны свет раслін не толькі нашай Беларусі, але і краін замежжа.

Спаборніцтва па міні-футболе дазволіла дзецям паказаць свае эмоцыі і праявіць спрыт у вядзенні мяча.

свернуть

Прыпынак "Родная зямля"

02.11.2020
развернуть

Гэты дзень ў аздараўленчым лагеры пачаўся з ранішняй зарадкі. 

Пасля сняданку прайшла гутарка "Мой родны кут" з элементамі інтэлектуальна-пазнавальнай гульні. У ходзе мерапрыемства вучні ўспомнілі знакамітыя мясціны Беларусі. Заглянулі ў школьны краязнаўчы музей "Спадчына", дзе пазнаёміліся з побытам сялян пачатку XX стагоддзя. 

Пазней для выхаванцаў было арганізавана падарожжа па вёсцы Залужжа да помніка "Смуткуючая маці".

 

 

 

свернуть

Прыпынак "Бяспека"

31.10.2020
развернуть

Праца аздараўленчага лагера пачалася з гутаркі па выкананні правіл бяспечных паводзін у лагеры. Была засяроджана ўвага на выкарыстанне прадметаў побыту, канцылярскіх прылад, спартыўнага інвентару пры правядзенні заняткаў у лагеры.

Спартыўна-забаўляльная праграма "Жыццё без усмешкі-гэта памылка" прайшла ў выглядзе "жартоўнай алімпіяды". Дзеці спаборнічалі ў спрыце, быстрыні, знаходлівасці.

Рухомыя гульні на свежым паветры спрыялі бадзёрасці, добраму настрою, рухальнай актыўнасці.

У канцы дня прайшла гутарка па захоўванні правіл дарожнага руху пры вяртанні  дадому.

свернуть

Праект “Дзеці роднай зямлі”

22.10.2020
развернуть

 

 

Праект

“Дзеці роднай зямлі”

 

 

для дзяцей, якія маюць патрэбу ў аздараўленні,

у аздараўленчым лагеры “Вясёлы вулей” з дзённым знаходжаннем

дзяцей на базе

ДУА “ВПК “Залужскі дзіцячы сад-сярэдняя школа”

з 31 кастрычніка па 6 лістапада 2020 года

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мэта:  стварэнне ўмоў для аздараўлення і адпачынку дзяцей, задавальненне іх патрэбаў у змястоўным вольным часе, які садзейнічае фарміраванню асноў нацыянальнай самасвядомасці, любові да Радзімы, далучэнню да сацыяльных каштоўнасцяў - гістарычнай памяці, абавязку.

 

Задачы:

ствараць неабходныя педагагічныя ўмовы для фарміравання патрыятызму як духоўнай складаючай асобы грамадзяніна Рэспублікі Беларусь;

выхоўваць пачуцці любові, гонару за сваю Радзіму;

фарміраваць годныя адносіны да роднага краю праз вывучэнне гісторыі малой радзімы;

развіваць пачуцці сацыяльнай адказнасці і беражлівых адносін да

наваколля;

ствараць адпаведнае ўзросту адукацыйнае асяроддзе, садзейнічаць умацаванню здароўя дзяцей,  фарміраваць уменні і навыкі клопату аб сваім здароўі;

развіваць рухальную актыўнасць дзяцей з мэтай умацавання            здароўя і  развіцця паспяховай жыццядзейнасці

     

Тэрмін рэалізацыі праекта – з 31 кастрычніка па 6 лістапада 2020 года

 

Чакаемыя вынікі:

выхаванне ў дзяцей пачуцця гонару за сваю нацыянальную прыналежнасць, багацце нацыянальнай культуры;

фарміраванне ў дзяцей уяўленняў аб сабе як аб частцы беларускага грамадства, як аб носьбіце яго культуры і мовы;

фарміраванне ўпэўненасці у тым, што сапраўдны грамадзянін і патрыёт сваёй краіны паважае і любіць свой народ, вывучае яго вялікую спадчыну.

 

Дні

Час работы

Змест работы

Адказныя

31.10.2020

Субота

 

Прыпынак “Бяспека”

8.00-8.15

Прыход дзяцей у лагер

Шынкоўская А.Л.

8.15-8.30

Ранішняя зарадка

Панфілава Н.І.

8.30-9.00

Азнаямленне з планам работы, размеркаванне абавязкаў, арганізацыйныя моманты

 

9.00- 9.15

Сняданак

9.30-10.30

Праца па фарміраванні органаў самакіравання, размеркаванне вучняў па атрадах, афармленне атрадных вугалкоў. Адкрыццё лагера. Гутарка па правілах пажарная бяспекі, правілах паводзін у грамадскіх месцах, у час паходаў, на вадаёмах.

10.30-11.30

Калектыўная дыстанцыя “Законы лагера”

11.30-12.10

Спартыўна-забаўляльная праграма “Жыццё без усмешкі- гэта памылка”

12.30-12.50

Абед

13.00-14.30

Сон

14.45-15.00

Вольны час

15.00—15.20

Падвячорак

15.20-15.30

Падвядзенне вынікаў дня. Гутарка “У дарожных правіл няма канікул”

15.30

Адыход дзяцей дадому

 

02.11.2020

панядзелак

 

 

Прыпынак “Родная зямля”

8.00-8.15

Прыход дзяцей у лагер

 Фалюк С.В.

8.15-8.30

Ранішняя зарадка

 Валента Н.В.

8.30-9.00

Азнаямленне з планам работы,  арганізацыйныя моманты

 

9.00- 9.15

Сняданак

9.30-10.30

 Гутарка “Мой родны кут”

10.30-12.10

Падарожжа “Год роднай зямлі – 2020. Мая вёска”

Добраўпарадкаванне помніка

12.30-12.50

Абед

13.00-14.30

Сон

14.45-15.00

Вольны час

15.00—15.20

Падвячорак

15.20-15.30

Падвядзенне вынікаў дня

15.30

Адыход дзяцей дадому

03.11.2020

Аўторак

 

Прыпынак “Здароўе і спорт”

8.00-8.15

Прыход дзяцей у лагер

Давідзенка В.Ю.

8.15-8.30

Ранішняя зарадка

Кірбуць Т.М.

8.30-9.00

Азнаямленне з планам работы, размеркаванне абавязкаў, арганізацыйныя моманты

 

9.00- 9.15

Сняданак

9.30-10.30

Урок здароўя “Падарожжа па гораду Здаравейску”

10.30-11.30

Гульня “Поле Цудаў” на тэму “За здароўем-да раслін”

11.30-12.10

Спаборніцтва па міні-футболу

12.30-12.50

Абед

13.00-14.30

Сон

14.45-15.00

Вольны час

15.00—15.20

Падвячорак

15.20-15.30

Падвядзенне вынікаў дня

15.30

Адыход дзяцей дадому

 

04.11.2020

Серада

 

 

Прыпынак “Прырода роднай зямлі”

8.00-8.15

Прыход дзяцей у лагер

Каробка К.Л.

8.15-8.30

Ранішняя зарадка

Ясяновіч А.С.

8.30-9.00

Азнаямленне з планам работы,  арганізацыйныя моманты

 

9.00- 9.15

Сняданак

9.30-10.30

 Прэзентацыя “Флора і фауна Беларусі. Помнікі прыроды Стаўбцоўшчыны”

10.45-12.10

Дыскусія “Падарожжа па прадпрыемствах і арганізацыях Стаўбцоўскага раёна

12.30-12.50

Абед

13.00-14.30

Сон

14.45-15.00

Турнір па шашках

15.00-15.20

Падвячорак

15.20-15.30

Падвядзенне вынікаў дня

15.30

Адыход дзяцей дадому

 

05.11.2020

Чацвер

 

Прыпынак “Горад майстроў”

8.00-8.15

Прыход дзяцей у лагер

Міхно М.В.

8.15-8.30

Ранішняя зарадка

Кудзенко М.В.

8.30-9.00

Азнаямленне з планам работы,  арганізацыйныя моманты

 

9.00- 9.15

Сняданак

9.30-10.30

Віртуальная экскурсія  па экспазіцыям Беларускага дзяржаўнага музея Вялікай Айчыннай вайны

10.30-11.30

Беларускія народныя гульні

11.30-12.30

Клуб вясёлых майстроў. Збор і выраб падзелак з прыроднага матэрыялу “Восень і  яе сакрэты”

12.30-12.50

Абед

13.00-14.30

Сон

14.45-15.00

Кніга рэкордаў лагера

15.00—15.20

Падвячорак

15.20-15.30

Падвядзенне вынікаў дня

 

15.30

Адыход дзяцей дадому

 

 

06.11.2020

Пятніца

 

Прыпынак “Канечны”

8.00-8.15

Прыход дзяцей у лагер

Багданава С.Л.

8.15-8.30

Ранішняя зарадка

Грамыка М.П.

8.30-9.00

 Трэнінг “Майстэрня зносін”

 

9.00- 9.15

Сняданак

9.30-10.40

Калектыўная праца “Мой самы запамінальны дзень у лагеры”

10.40-12.10

Dance partyЗа словам, за песняй – дайсці да Радзімы

12.30-12.50

Абед

13.00-14.30

Сон

14.45-15.00

Моўная хвілінка “10 слоў па-беларуску”

15.00—15.20

Падвячорак

15.20-15.30

Падвядзенне вынікаў дня

15.30

Адыход дзяцей дадому

 

свернуть

Вясёлы вулей

22.10.2020
развернуть

Аздараўленчы лагер "Вясёлы вулей"

З 31 кастрычніка па 6 лістапада ва ўстанове адукацыі будзе працаваць аздараўленчы лагер "Вясёлы вулей".

Колькасць дзяцей - 20.

Рэжым работы лагера 8.00-15.30

 

свернуть